Українцям пропонують погасити комунальні борги та погрожують не розпочати опалювальний сезон: що робити

В Україні комунальні підприємства розіслали повідомлення, що у разі наявності заборгованості є ризик, що опалювальний сезон так і не розпочнеться. Для оплати пропонують підписати договір реструктуризації: він передбачає, що сім’ї будуть віддавати за комуналку та борг до 25% свого доходу.

Як пише Фокус, в одному з таких будинків сукупна сума боргу на вересень 2022 року склала близько 130 тис. грн. Заборгованість накопичили лише кілька квартир – менше ніж 10% від загальної кількості. Боржникам ЖБК пропонує піти на компроміс – укласти договір реструктуризації боргу. Однак із жителями, які залишили Київ після початку російського вторгнення, зв’язок втрачено. А є й такі, які збирали борги не один рік, і на діалог вони, на жаль, не готові.

Глава ЖБК попереджає, що якщо до кінця місяця боржники не погасять борг або відмовляться від реструктуризації, йому доведеться підписати договір із Центром комунального сервісу про стягнення боргу через суд. Ймовірно, йдеться про підписання договору реструктуризації заборгованості за наявності відкритої справи, яка перебуває на стадії судового розгляду.

Як вихід із ситуації, українське правове поле пропонує боржникам за житлово-комунальні послуги реструктуризацію. Як уточнює Оксана Продан, радниця голови Асоціації міст України з муніципальних питань згідно із законом 554-IV заборгованість за житлово-комунальні послуги реструктуризується терміном до 60 місяців залежно від суми боргу та рівня доходів громадян на дату реструктуризації.

Для цього громадяни укладають із постачальниками житлово-комунальних послуг договори про щомісячне рівномірне погашення реструктуризованої заборгованості та своєчасну оплату нинішніх платежів. Зокрема, як зазначає Ігор Ясько, керуючий партнер ЮК Winner, якщо у споживача виникла заборгованість за договором постачання природного газу за домовленістю сторін — постачальника та споживача — є можливість встановити графік погашення заборгованості, який оформляється додатком або окремим договором про реструктуризацію.

Тарифна прірва. Чому Україні доведеться підвищити тарифи на газ та електроенергію У період погашення боргу загальна сума платежу не повинна перевищувати 25% доходів, які визначаються при нарахуванні субсидій для працюючих громадян та 20% для пенсіонерів та інших отримувачів соцдопомоги.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше суд передав до управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими злочинним шляхом (АРМА), 26 обласних та міських операторів газорозподільних систем. Усі ці підприємства належать компанії РМК Дмитра Фірташа.

Підприємства звинуватили у несплаті до держбюджету 1,48 млрд грн. Українці платять за доставку газу т.зв. “облгазам”. За сам газ гроші надходять до постачальника.

1,5 млрд грн, ймовірно, не були сплачені в період з 2017-го, тоді в тарифі не було коштів на сплату до бюджету за використання мереж. За версією ДБР, компанія Фірташа отримала облгази з порушенням процедур.

Джерело

Можливість коментувати відключена.