Форум «reVIVEd Ukraine – reVIVEd communities» відбувся у Києві

2 червня в Києві відбувся Форум «reVIVEd Ukraine – reVIVEd communities» («відродження України – відродження громад»), організований Асоціацією міст України. 

Мета Форуму: визначити архітектуру відродженої України в усіх сферах життєдіяльності громад, напрацювати подальші механізми співпраці між громадами в Україні та містами світу, їх об’єднаннями, напрями співробітництва для реалізації Програми відновлення України, анонсованої Президентом України.

Захід проходив у змішаному форматі, офлайн та онлайн.

Серед учасників заходу: представники зарубіжних асоціацій місцевих та регіональних влад, очільники громад України та країн світу, представники дипломатичних місій, міжнародних організацій, народні депутати України, представники органів державної влади, експерти, науковці, медіа.

Модератором заходу виступила радниця Голови Асоціації міст України Оксана Продан.

  

Форум «reVIVEd Ukraine – reVIVEd communities» розпочався виконанням Державного Гімну України. Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко відкрив захід  та подякував  усім, хто на боці України долучився до захисту демократії і свободи. «Наше завдання – здолати російського агресора та вже сьогодні створити стратегію відновлення України, її громад. Стратегію модернізації країни, будівництва нової сучасної інфраструктури, будівництва житла та комерційної нерухомості, відновлення втрачених робочих місць та створення нових», - сказав Голова АМУ Віталій Кличко під час відкриття Форуму (читати більше).

  

До учасників заходу звернувся Кирило Тимошенко, Заступник Керівника Офісу Президента України, Секретар президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Він наголосив, що головне завданням сьогодні – це створити сильну, сучасну Україну (читати більше).

Матті Маасікас, Посол Європейського Союзу, голова Представництва ЄС в Україні зазначив, що Україна зараз веде боротьбу за всю Європу. Те, як працюють українські муніципалітети  під час війни,  доводить, що рішення щодо реформи децентралізації було візіонерським та далекоглядним. ЄС підтримує Україну, з перших місяців війни відправляють допомогу у всі українські громади. Поєднання європейського та українського партнерства є цінним. М.Маасікас висловив переконання, що завдяки спільним зусиллям Україна обов’язково відродиться.

Леендерт Вербек, Президент Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи привітав усіх друзів і партнерів та звернувся від імені Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи: “Те, що український народ прийняв демократичні цінності та зробив їх своїми, є джерелом вашої сили сьогодні. Саме через відданість цим цінностям настане відродження України. Мені дуже подобається назва сьогоднішнього заходу «Відродження України – відродження громад». Відбудову цієї країни справді потрібно починати з місцевих громад, знизу вгору. І я можу лише вітати звернення Президента Зеленського до інших міст і регіонів Європи з проханням про підтримку зусиль щодо відновлення”.

Фабріціо Россі, Генеральний секретар Ради європейських муніципалітетів та регіонів висловив повагу українським органам влади та підтримку Асоціації міст України. Наголосив, що відродження України – це стратегічна мета РЄМР: “Якщо ми об’єднаємося разом, ми зможемо продемонструвати силу та можливості місцевого та регіонального рівня, відповідати потребам та очікуванням громадян щодо їхнього майбутнього та будувати стале і світле майбутнє України”.

Орися Демська, професор, перша Голова Національної комісії зі стандартів української мови, у своєму слові звернула увагу на можливостях культури у відродженні України: “Ми шукаємо та моделюдемо архітектуру відродження, а головною складовою там має бути культура. Наразі зникає межа між культурою та економікою. Малий бізнес є рушієм змін, однак саме культура може бути тим чинником який об’єднає Україну. Приклад цього ми бачимо в історії -  Магдебурські міста України – понад 20 міст-центрів культури в свій час. Зараз у нас є інші центри, наприклад Маріуполь, який може перетворитися на центри формування нашої ідентичності. Потрібно сприймати культуру як частину життя, як наш ресурс та зберегти ці ідеї для майбутнього відновлення України”, – підсумувала Орися Демська.

Оксана Щегельська, керуюча партнерка Strategic, професорка Києво-Могилянської бізнес школи розповіла про економічний вектор відновлення громад та економіку мережевих систем як можливість.

Сергій Корсунський, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії зупинився на питаннях  геополітики, відзначив велику роль України, яка зараз змінює світ. С.Корсунський розповів, що делегації та мери багатьох японських міст висловлюють підтримку українським громадам, вони вражені хоробрістю України та вірять у нашу перемогу.

Джерело

Можливість коментувати відключена.