Депутатський запит до прем’єр-міністра України В.Б. Гройсмана щодо забезпечення безперебійної роботи пунктів видачі дозволів для міжнародних автомобільних перевізників України

Прем’єр-міністру України

В.Б. ГРОЙСМАНУ

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

Щодо забезпечення безперебійної роботи
пунктів видачі дозволів для міжнародних
автомобільних перевізників України

Шановний Володимире Борисовичу!

Для забезпечення зовнішньоекономічної діяльності українських експортерів та імпортерів міжнародні автомобільні перевізники щорічно використовують понад 750 тисяч іноземних дозволів, видачу яких здійснює Державна служба України з безпеки на транспорті (далі – Укртрансбезпека) у чотирнадцяти пунктах видачі дозволів.

До грудня 2018 року три пункти видачі дозволів працювали в цілодобовому режимі, включаючи вихідні та святкові дні. Однак, наприкінці 2018 року Укртрансбезпека змінила графік роботи пунктів видачі дозволів, згідно якого тепер жоден із пунктів видачі не працює у цілодобовому режимі.

Така зміна графіку роботи пунктів видачі дозволів негативно вплинула на нормальну роботу українських транспортних компаній, водії яких змушені простоювати в чергах в очікуванні отримання дозволів по 2-3 дні. Це призводить до величезних черг у пунктах видачі та, відповідно, таких же черг і на кордоні, до значного збільшення вартості перевезень та втрати транзитного потенціалу України.

Керуючись статтею 15 Закону України «Про статус народного депутата України», для підтримки конкурентоспроможності українських перевізників та забезпечення умов для міжнародної торгівлі, прошу Вас забезпечити відновлення належної роботи пунктів видачі дозволів Укртрансбезпеки, а саме – цілодобову видачу дозволів в пунктах видачі дозволів «Львів», «Ковель» та «Бориспіль», в тому числі у вихідні та святкові дні.

З повагою,

Народний депутат України                                                       Оксана ПРОДАН

(посвідчення №79)

ВІДПОВІДЬ МІНІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ від 11.03.2019 року

Можливість коментувати відключена.