Без участі громади такі рішення не повинні прийматися – Асоціація міст України про бажання деяких нардепів перейменувати Бровари

Перейменування Броварів на Броварі не повинно відбуватися без консультацій з місцевою громадою, оскільки такі рішення потребують врахування думки жителів, вважають в Асоціації міст України.

Рішення щодо зміни назв населених пунктів обов’язково повинні прийматися з урахуванням думки громади. Це, зокрема, стосується і ситуації з можливим перейменуванням Броварів на Броварі. Таку думку висловила радниця голови Асоціації міст України Оксана Продан в ексклюзивному коментарі УНН.

За її словами, профільний комітет Верховної Ради повинен звернутися до відповідного органу місцевого самоврядування, щоб отримати позицію громади. А згодом врахувати цю позицію при підготовці рішення щодо можливого перейменування.

Звичайно, без участі громади таке рішення не повинне прийматися. Профільний комітет парламенту повинен робити запит на відповідний муніципалітет, щоб отримати позицію громади. Сільські, селищні, міські голови організовують громадські слухання та надають до профільного комітету позицію громади. Комітет, зазвичай, на власних засіданнях  і при підготовці розгляду такого питання, запитує муніципалітет – зазначила Оксана Продан.

Вона підкреслила, що в таких ситуаціях багато чого залежить саме від активності людей на місцях.

“Якщо люди беруть активну участь в обговоренні на рівні громади, а потім ще й пишуть на комітет свою позицію, у них є шанс її відстояти”, – додала радниця голови АМУ.

Додатково

Депутат Броварської міської ради Лідія Сенько вважає, що піднімати питання перейменування міст зараз зовсім не доречно, треба усі зусилля спрямувати на підтримку Збройних сил України. А вже після перемоги розбиратися із назвами населених пунктів.

Її колега, депутат Ігор Кравцов зазначає, що перейменування створить додаткові труднощі для керівників деяких комунальних установ і некомерційних підприємств. Частина медичних працівників навіть може залишитися без зарплати.

Категорично проти перейменування виступають відомі броварчани: багаторазовий чемпіон Європи та світу з плавання Олег Лісогор, майбутня учасниця Олімпійських ігор в Парижі, борчиня Аліна Грушина (Акобія), ексчеспіон світу з боксу серед професіоналів Юрій Нужненко та багато інших.

Контекст

Група народних депутатів на чолі з представником фракції “Голос” Романом Лозинським зареєструвала у Верховній Раді постанову про перейменування Броварів на Броварі.

Місцеві жителі, з якими поспілкувався УНН, не підтримують цю ідею. Зокрема, вони не розуміють, звідки, власне, взялася назва “Броварі”, яка, до того ж, ще й не надто гарно звучить.

Також жителі Броварів говорять, що нардепам просто немає чим зайнятися. А такі суперечливі рішення зараз точно не на часі.

Джерело

Можливість коментувати відключена.