Частка оплати праці в собівартості виробів в Україні в 5-8 разів менша, ніж на Заході

 Вартість робочої сили в Україні одна з найдешевших у Європі, причому з кожним роком українці в реальних цифрах заробляють дедалі менше, — повідомляє газета «Дело».

«На початок дев’яностих років частка оплати праці в собівартості виробництва становила в середньому близько 33%, хоча на Заході в цей же період цей показник становив 40–45% (зараз у високотехнологічних галузях — до 60%). На даний момент частка оплати праці в собівартості виробів складає в середньому не більше 10–12%», — повідомила директор соціальних програм Центру Разумкова Людмила Шангіна.

«Але якщо проаналізувати інформацію по окремих галузях, то дані ще більш плачевні. Наприклад, у сільському господарстві цей показник становить близько 7%, а у деякі періоди в металургії — менше 1%. При цьому саме низька вартість робочої сили офіційно вважається одним з головних чинників конкурентоспроможності національної економіки, що є неприйнятним для держави, яка вважає себе європейською», — зазначила пані Шангіна.

Джерело

Можливість коментувати відключена.