Зміни КПК, щодо розгляду клопотань про заходи забезпечення виробництва і проведення експертизи, архіускладнять роботу слідчих органів

Прокурор Харківської області Юрій Данильченко переконаний, що низка змін в КПК, що стосуються порядку розгляду клопотань про заходи забезпечення виробництва, проведення експертизи в кримінальному провадженні та можливості оскаржити повідомлення про підозру на стадії досудового розслідування, які повинні вступити в силу з 16 березня істотно ускладнять роботу слідчих органів.

“Що стосується змін, які повинні (не дай Бог) вступити в силу 16 березня. Нічого позитивного від цих змін слідчі органи не отримають … З нашої точки зору, це не просто ускладнить, а архіускладнить роботу слідчих підрозділів”, – сказав Ю.Данильченко на брифінгу в понеділок.

Він зазначив, що зміни в КПК, що вступають в силу з 16 березня, зокрема, передбачають, що розгляд клопотань слідчих і прокурорів буде проводитися в судах за місцем реєстрації юридичної особи правоохоронного органу, який проводить досудове слідство.

“Виходить, що з 16 березня (в Харківській області – ІФ) усі клопотання, які підвідомчі судовим органам, будуть розглядатися в Київському райсуді. З Дворічної, з Лозової, з Куп’янська, з усієї області всі слідчі повинні будуть приїхати в місто Харків і стати в чергу в Київському райсуді. Можете собі уявити, яким чином це все буде відбуватися на практиці “, – сказав Ю.Данильченко.

Він зазначив також, що з 16 березня стане обов’язковою отримання постанови слідчого судді на проведення експертизи і визначення ним установи, яка проводитиме цю експертизу.

За словами Ю.Данильченка, група народних депутатів від різних фракцій (Олена Сотник, Мустафа Найєм, Антон Геращенко, Оксана Продан, Світлана Заліщук, Ігор Луценко та ін.) розробили і зареєстрували у Верховній Раді законопроект про скасування цих змін.

“І я, і всі слідчі підрозділи сподіваються на те, що до 16 березня Верховна Рада розгляне законопроект і внесе відповідні зміни в кримінально-процесуальний закон”, – сказав Ю.Данильченко.

Як повідомлялося, 3 жовтня 2017 року Верховна Рада прийняла Закон “Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів”, який змінює порядок розгляду клопотань про заходи забезпечення виробництва, проведення експертизи в кримінальному виробництві і вводить можливість оскарження повідомлення про підозру на стадії досудового розслідування.

22 листопада 2017года президент Петро Порошенко підписав цей закон.

Джерело

Можливість коментувати відключена.