Відповідь на звернення ГО «Комітет з питань захисту прав потерпілих від злочинів» щодо неналежного виконання посадових обов’язків співробітниками ГУ НП м. Києва та СУ ГУ НП у Київській області

Голові

ГО «Комітет з питань захисту

прав потерпілих від злочинів»

В.Л. МЕНЧИНСЬКОМУ

Шановний Вікторе Леонідовичу!

На Ваше звернення щодо неналежного виконання посадових обов’язків співробітниками ГУ НП м. Києва та СУ ГУ НП у Київській області, звертаю Вашу увагу, що частиною 5 статті 17 Закону України «Про статус народного депутата України» передбачено повноваження народного депутата України у взаємовідносинах із органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями.

Відповідно до ст. 214 Кримінального процесуального кодексу України, внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та проведення досудового розслідування здійснюється прокурором або слідчим на підставі повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення потерпілої особи чи її уповноваженого представника.

Рішенням Конституційного Суду України від 11.04.2000 року № 4-рп/2000 будь-які пропозиції, вказівки і  вимоги народного депутата України до прокурорів з питань нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність,  дізнання і досудове слідство, а також до слідчих прокуратури з питань досудового слідства в конкретних кримінальних справах визначені неправомірними.

Ви, як громадська організація, маєте право безпосередньо звертатись до органів, в повноваженнях яких лежить розгляд питань, піднятих у Вашому зверненні.

Як народний депутат України, я готова у відповідності до статті 17 Закону України «Про статус народного депутата України» звертатись до посадових осіб правоохоронних органів чи органів виконавчої влади, що здійснюють державний контроль у відповідній галузі, у разі відсутності реагування на заяви постраждалих осіб щодо вчинення правопорушень.

З повагою,

народний депутат України                                                                Оксана ПРОДАН

Можливість коментувати відключена.