Відповідь на звернення адвоката Кравченка А.В. щодо сприяння у захисті порушених прав Ритікова М.С.

Адвокату

А.В. КРАВЧЕНКУ

 

Шановний Артеме Володимировичу!

За Вашим повторним зверненням від 14.02.2018 року щодо сприяння у захисті порушених прав Ритікова М.С. та забезпечення мною, як народним депутатом України, прийому керівництва Національного антикорупційного бюро України та керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України, звертаю Вашу увагу на наступне.

Частиною 5 статті 17 Закону України «Про статус народного депутата України» передбачено повноваження народного депутата України у взаємовідносинах із органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями.

Частиною 3 статті 4 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» передбачено, що будь-які вказівки, вимоги чи доручення, спрямовані до Національного антикорупційного бюро України чи його працівників, які стосуються питань досудового розслідування у конкретному кримінальному провадженні, є неправомірними та не підлягають виконанню.

Частиною 2 статті 16 Закону України «Про прокуратури» передбачено гарантії незалежності прокурорів та що прокурор є незалежним від будь-якого впливу, тиску та втручання.

Рішенням Конституційного Суду України від 11.04.2000 року № 4-рп/2000 будь-які пропозиції, вказівки і  вимоги народного депутата України до прокурорів з питань нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність,  дізнання і досудове слідство, а також до слідчих прокуратури з питань досудового слідства в конкретних кримінальних справах визначені неправомірними.

Як народний депутат України, я готова у відповідності до статті 17 Закону України «Про статус народного депутата України» звертатись за захистом кожного порушеного права Ритікова М.С. у разі відсутності реагування на його чи Ваші заяви.

З повагою,

Народний депутат України                                                                Оксана ПРОДАН

Можливість коментувати відключена.