Оксана Продан: сім’я повинна бути топ-пріоритетом Уряду

Інтерв’ю з відомим Українським політиком — Оксаною Петрівною Продан, народним депутатом, громадським діячем, головою Всеукраїнського об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця», однією з ініціаторів та лідерів Податкового майдану, провідним економічним експертом Реанімаційного пакету реформ.

— UPI: Оксана Петрівна Ви досить молодий політик, яка змогла багато чого зробити, будучи вже другу каденцію у ВР фактично у новій владі, які Ви бачите основні проблеми та/або, навпаки, позитивні сторони в динаміці розвитку країни?

 — О.П.: Перш за все, хочу сказати, що я не асоціюю себе із владою. Поясню, бо мало хто знає всі тонкощі парламентської кухні: посаду заступника голови фракції БПП я обійняла автоматично після того, як очолила групу «УДАР», куди входить понад 30 народних депутатів. Якщо Ви проаналізуєте мої голосування в Парламенті, то побачите, що вони досить часто не збігаються з голосуванням фракції. Я особисто вичитую всі проекти, дуже цікавлюсь позицією експертів і приймаю рішення завжди пам’ятаючи заповідь «не нашкодь».

Особисто мене в парламент делегували підприємці, середній клас. Перш за все, я представляю їх інтереси. На жаль, середній клас досі перебуває в меншості. Переважна більшість рішень приймається під впливом монополій, олігархів, різних зацікавлених груп, які звикли сидіти на тіньових потоках. Це головна проблема і причина, чому ми так повільно рухаємося вперед.

Після Революції Гідності у нас було вікно можливостей. Ми ним не скористалися. Історик Ярослав Грицак каже, що у нас ще є «коридор можливостей» – 15-20 років, щоб зламати хребет старій корупційній системі і створити умови для праці та гідного життя в Україні.

Дуже хочу, щоб ми використали свій шанс і побудували таку державу, яка гарантуватиме людям дотримання їх прав, буде по-справжньому сприятливою для громадян. Це моя мета у політиці та громадській роботі.

— UPI: Ви голова Всеукраїнського об’єднання із захисту МСБ «Фортеця» і цим займаєтеся порівняно давно, як ми знаємо були учасником податкового майдану за часів уряду Азарова, чому зараз йде активна компанія по ліквідації фіксованого податку (спрощеної системи оподаткування) і хто за цим стоїть?

 — О.П.: Я була однією з організаторів Податкового майдану і ми, підприємці, тоді змогли зберегти спрощену систему, єдиний податок. У ліквідації спрощенки найбільше зацікавлені чиновники та великий бізнес. Перші прагнуть, щоб було якомога менше вільних, незалежних людей, здатних контролювати їх дії та виходити на майдани. Другі хочуть позбутися конкурентів і заробляти більше, бо підприємці стримують зростання цін.

Кампанія проти малого бізнесу триває дуже давно. Зараз ми бачимо новий сплеск активності. Прикриваючись Міжнародним валютним фондом, чиновники та монополісти вчергове хочуть «посилити вимоги до режиму спрощеного оподаткування».

Але я хочу звернути увагу ініціаторів цієї кампанії, що малий та середній бізнес створює 6,5 млн робочих місць. Це 79% від усіх зайнятих в Україні. Тому застерігаю від будь-яких спроб ліквідувати спрощенку. Такі дії приведуть до сплеску безробіття і хвилі масових протестів.

Сьогодні великий бізнес пішов новим шляхом, одяг овечу шкіру громадських об’єднань і намагається «проштовхувати» начебто суспільну думку про шкідливість єдиного податку, про це нещодавно розказав і Лєшек Бальцерович на одному з каналів.

Лобіські схеми в оподаткуванні, корупційні оборудки, монопольні умови дають можливість великому бізнесу не сплачувати десятки і сотні мільярдів гривень, але вони б усі хотіли мати можливості для зговору та підняття цін в своїх сферах так, як це за згоди влади роблять природні монополісти.

Підприємці, малий та середній бізнес, який завдяки спрощеній системі оподаткування не залежить від фіскалів, стримує ціни на товари та послуги, часто – першої необхідності, а тому ми повинні зробити все, щоб їх захистити та зберегти.

— UPI: Як прокоментуєте грудневу компанію з масового знесення МАФів у Києві, де багато незаслужено постраждали, яку ви сторону підтримуєте, адже Кличко був Вашим фактично однопартійцем?

 — О.П.: По всім питанням, з якими до мене чи в «Фортецю» звертались підприємці, ми аналізували документи та факти і відповідно реагували для забезпечення дотримання законодавства щодо підприємців, в деяких випадках права підприємців відновлювались, в іншому я звернулась до Міністерства внутрішніх справ. Сьогодні представник «Фортеці» працює в комісії КМДА, яка працює по вирішенню конфліктних ситуацій з МАФами.

— UPI: Оксано Петрівно, Ви також маєте чималий досвід роботи в податковій сфері, чому так лихоманить відомство і главу теж, це реальність чи …?

 — О.П.: Запитайте керівників фіскалів про лихоманку, вони скажуть, що все нормально – корупціонерів ловлять, податки збирають, а скаржаться «лише ті, хто не хоче платити податки». Головна проблема у тому, що фіскальна служба як була, так і залишилася корупційним болотом. Зловживання із відшкодуванням податку на додану вартість, «кошмарення» бізнесу, провал інституційної реформи бізнесу. Жодних змін на краще.

Роману Насірову давали «сто днів», потім ще «сто днів», але це нічого не давало, бо ДФС є частиною корупційної вертикалі і робить те ж саме, що й попередники.

У 2015 році була профанація, я про це одразу сказала. На жаль, ми втратили два роки і це пряма політична відповідальність Уряду Яценюка, а тепер і чинного. Щоб розворушити це болото, потрібна воля та величезне бажання.

— UPI: Зараз дуже мало приділяється уваги сім’ї, духовності. Як можна усунути цю негативну тенденцію і як переконати багатих інвестувати в сім’ю?

 — О.П.: Я прихильниця традиційних сімейних цінностей. Якою буде людина, на 90% залежить від сім’ї, батьків. Тому сім’я має бути топ-пріоритетом Уряду. Краще вкласти кошти у відповідальне батьківство та розвиток наших дітей, ніж витрачати в десятки разів більше на в’язниці, виплату допомоги і т.д.

Що стосується багатих людей, то я закликаю їх брати приклад із Білла Гейтса, Уоррена Баффета, Майкла Блумберга та інших відомих меценатів, які щороку вкладають мільярди доларів в суспільно важливі проекти.

Не можна бути по-справжньому багатим у бідній країні. Було б добре, щоб українські заможні люди ініціювали різні освітні проекти для дітей. А для початку переглянули програмну політику на власних медіа. Бо сьогодні на національних телевізійних каналах йде переважно пропаганда насилля, культ грошей і дуже мало проектів, які б стимулювали розвиток особистості.

Дуже важливо, щоб було усвідомлення того, що бути багатим серед бідного суспільства не комфортно. А для цього необхідно, щоб рішення приймались, в тому числі і в Парламенті, з врахуванням інтересів тих, хто живе в країні, а не тільки заробляє тут кошти.

— UPI: У Вас дві прекрасних доньки і люблячий чоловік, теж відомий політик, як вдається поєднувати роботу і сімейне вогнище, чоловік не бурчить?

 — О.П.: Мій чоловік – сильна людина. Вдячна йому за підтримку, розуміння і допомогу. Дружина-громадський діяч і політик – багато в чому випробування для чоловіка. Але він його успішно пройшов. Ми багато років разом, в кожного з нас своя справа, ми звикли працювати, постійно щось робити і йти вперед. Радію успіхам чоловіка, а він – моїм. Щаслива від того, бо якби було по-іншому, не зробила б й десяту частину того, що зробила до цього часу.

— UPI: Ваші захоплення, хобі? І пару слів нашим читачам і глядачам.

 — О.П.: На захоплення та хобі майже не залишається часу. Коли є вільна годинка, читаю, відвідую із доньками та чоловіком різні цікаві заходи. Люблю вчитися чомусь новому, працювати над собою. Хочу побажати читачам UkrPress отримувати задоволення від своєї справи. Віри у власні сили, миру і любові!

Дякуємо пані Оксані за приділений час і цікаве інтерв’ю!

Інтерв’юер Олексій Воронцов

Джерело

Можливість коментувати відключена.