Нардеп Продан проти підвищення ціни на газ, поки керівництво не поверне премії

Не можна підвищувати ціни на газ, доки керівництво Нафтогазу не поверне гроші, які вони самі собі нарахували. Тільки тоді уряд України і політики можуть розглядати це питання.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила народний депутат України Оксана Продан.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України продовжив дію спеціальних зобов’язань Нафтогазу, відповідно до яких компанія продавала газ для потреб населення за зниженими (не ринковими) цінами. Дію рішення продовжено до 18 жовтня 2018 року.

«У нас величезні борги на наступний рік, але за ці запозичення ми не повинні платити в той час, коли Нафтогаз виписує собі премії мільйонами євро. Для мене очевидним є те, що не можна підвищувати ціни на газ до того моменту, поки керівництво Нафтогазу не поверне ті гроші, які вони самі собі нарахували, поки кримінальне провадження, яке є відкрите ГП, не буде завершене. Тільки тоді уряд України й українські політики можуть розглядати це питання», – зазначила народна обраниця.

Відповідаючи на запитання ведучої про те, яким чином змінять ситуацію кредитні гроші від МВФ, які будуть покладені на те, щоб віддати борги минулих часів, пані Продан сказала, що співпраця з МВФ нам потрібна для того, щоб перекредитуватися і повертати борги нашим кредиторам, для того, щоб утримати курс гривні.

«Якщо ви згадаєте, буквально 2-3 тижні тому, ще до того, як у МВФ заговорили про продовження співпраці, гривня падала. Як тільки МВФ заявив, що продовжує роботу з нами, гривня стабілізувалася. Я абсолютно переконана в тому, що уряд знайде рішення продовження співпраці з нашими міжнародними кредиторами тільки для того, щоб тримати українську економіку й не загубити гривню», – пояснила Продан.

За її словами, підняття цін на газ для споживачів у такому вигляді, як нам пропонують, не можливе. Пані Продан зауважила, що МВФ наполягає не на піднятті ціни, а на встановленні ринкової ціни.

«Ринкова ціна можлива тільки після реформи Нафтогазу. Я б хотіла наголосити на тому, що Гройсман уже більше року тримає ціну на газ і не піднімає, незважаючи на те, що багато політиків говорять про те, що треба було це зробити давно, і до виборів люди вже б забули. Ціна тримається, і виходячи з проекту бюджету на 2019 рік, я не знайшла підвищеної ціни», – прокоментувала гостя програми.

Джерело

Можливість коментувати відключена.