Лист Ініціативної групи “Бізнес Help!” щодо проведення акції протесту проти блокування податкових накладних

Шановна Оксана Петрівна!

06 вересня 2017 року в м. Києві на вул. Липській, 3 під Комітетами Верховної Ради розпочнеться зареєстрована акція за скасування блокування податкових накладних (розрахунків коригувань)

Доведені до відчаю, ми сподіваємося бути почутими та отримати будь-яку підпримку цієї акції!

В засобах масової інформації через окремих представників Кабінету Міністрів України, Міністерства Фінансів України та Державної фіскальної служби поширюється інформація щодо позитивних наслідків впровадження системи блокування реєстрації податкових накладних. Головний посил – поповнення Державного бюджету України через ріст ефективності боротьби з несумлінними платниками податків.

Ми підтримуємо прагнення влади до більш ефективної боротьби з тіньовим бізнесом, проте не можемо змиритися з ототожненням з тіньовим всього бізнесу України. Багато підприємств саме з сектору невеликих та середніх відчули на собі негативний вплив запущеної в дію системи блокування податкових накладних відповідно до Наказу МФУ від 13.06.2017Р. №567. Як наслідок, підприємства через позбавлення права на податковий кредит, змушені сплачувати невиправдано збільшені платежі в бюджет, тим самим втрачаючи обігові кошти, які є джерелом оплати своїх зобов’язань перед партнерами та працівниками.

Попередні акції представників малого та середнього бізнесу відбулися в Києві 26 липня та 17 серпня цього року. Акції були освітлені на телевізійному каналі ICTV, регіональних та приватних бізнес-каналах.

Метою акцій було підняти питання про проблеми, з якими стикнулися підприємства малого та середнього бізнесу та окреслити подальші дії для скасування системи блокування реєстрації податкових накладних.

Вирішення даного питання для реального бізнесу наразі є чи не найважливішим завданням. Залишатися осторонь – це лише поглиблювати проблему. Рано чи пізно кожен, хто стикнеться з труднощами, змушений буде самотужки їх розв’язувати. Але це не питання окремого підприємства, це є системна проблема і тільки разом ми зможемо її вирішити.

Спосіб, в який діє держава по відношенню до підприємств, фактично є рейдерством, оформленим законом, головна мета якого – знищення малого та середнього класу підприємницького середовища. Ефект доміно, за яким працює система, кожного дня збільшує кількість постраждалих підприємств.

Те, що дана система блокування наразі не виконує свою функцію, заради якої створювалася – зупинення фіктивних схем у ПДВ – підтверджує той факт, що фіктивні фірми успішно працюють та реєструють податкові накладні, у той час як реальні підприємства виробничої галузі, будівельники та перевізники масово блокуються системою та зазнають величезних фінансових втрат.

Ручне керування пропускною системою реєстрації податкових накладних породжує нечувані досі можливості для корупції та тиску на бізнес!

Інвестиційний клімат в умовах, де кожного дня підприємство може втратити власне законне право на податковий кредит та ніяк не може вплинути на це, стрімко погіршується. Відбувається розрив економічних зв’язків між партнерами, руйнування багаторічних ділових стосунків. Зупинення або суттєве зменшення обсягів виробництва неодмінно призведе до скорочення відрахувань у бюджет, що, в першу чергу, зачепить соціально незахищені верстви населення.

Ми сподіваємося на те, що живемо у правовій державі і що цю рокову помилку можновладців ще можна виправити!

Просимо розглянути це питання на засіданні комітету 6 вересня 2017року за участю представників реального бізнесу, який постраждав від впровадження системи блокування податкових накладних.

Наша група в Фейсбуці: https://www.facebook.com/groups/1395272653890726/

Паблік-чат в Вайбері: http://viber.com/shaher

Ініціативна група “Бізнес Help!” з проведення акції протесту проти блокування податкових накладних

Можливість коментувати відключена.