Комітет з питань інформполітики Верховної Ради стурбований практикою “карантинних” засідань Нацради

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України поділяє стурбованість Національної спілки журналістів України форматом проведення засідань Національної ради з питань телебачення і радіомовлення під час карантину, запровадженого через поширення епідемії коронавірусу.

Про це ідеться у листі голови Комітету Микити Потураєва до Національної спілки журналістів, повідомив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко на своїй сторінці у Facebook.

“Звернення Національної спілки журналістів України стосовно фактів порушення карантинних вимог з боку Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (незабезпечення належних умов для участі в онлайн-засіданнях запрошених до офісу регулятора представників телерадіоорганізацій), які мали місце 26 листопада ц.р., розглянуто в межах повноважень Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики. Комітет поділяє стурбованість НСЖУ викладеними у листі фактами”, – зазначається у відповіді Потураєва.

Гуманітарний комітет Верховної Ради надіслав копію звернення НСЖУ до Національної ради для “належного реагування”.

Нагадаємо, що три засідання поспіль Національна рада з питань телебачення і радіомовлення збирала учасників у холі відомчого приміщення на вул. Прорізній в Києві. На прохідному місці за одним ноутбуком – так представники телерадіокомпаній мусили долучатися до засідання, яке Нацрада проводила “онлайн”.

Для 1-2 хвилинного включення учасники їхали з різних кінців країни, ризикуючи здоров’ям у період епідемії.

Відтак Спілка журналістів спрямувала відповідне звернення до парламентських Комітетів – з питань свободи слова і з питань гуманітарної та інформаційної політики, до Нацради з питань ТБ і радіо.

Комітет Верховної Ради з питань свободи слова узяв його на розгляд і закликав Нацраду організувати належні умови для участі представників ТРК. Крім цього, звернувся до Нацполіції з проханням забезпечити перевірку карантинних умов при проведенні засідань Національної ради.

На останньому засіданні Нацради наприкінці грудня були прийняті зміни до регламенту, і з 2021 року ліцензіатам не потрібно буде їхати на засідання в Київ.

Раніше з гострою критикою практики неналежної організації засідань Нацради в умовах карантинних обмежень виступила колишній народний депутат Оксана Продан (володіє радіостанцією “Буковинська хвиля”), а також керівництво телеканалу “Прямий”.

Народний депутат України фракції “Європейська Солідарність” Микола Княжицький вважає тиск на телеканал “Прямий” є одним з елементів гібридної війни проти України.

Нагадаємо, Печерський районний суд дозволив проведення обшуків на телеканалі “Прямий”. 

Народний депутат від “Європейської Солідарності” Микола Княжицький заявив, що Тиск на “Прямий” є політичним переслідуванням влади незалежного медіа за його опозиційну політику під надуманим приводом.

За словами Володимира Ар’єва політика влади щодо “Прямого” нагадує часи Януковича. 

Раніше Олег Корецький повідомив, що керівники Державного бюро розслідувань, зокрема перший заступник директора ДБР Олександр Бабіков, давали вказівки слідчим вжити заходів для арешту телеканалу “Прямий” як речового доказу, внаслідок чого канал мав припинити свою діяльність.

Народний депутат фракції “Європейська Солідарність” Ростислав Павленко наголосив на неприйнятності ситуації, коли “Прямий”, який є лідером серед інформаційних телеканалів, знаходиться під ударом влади, через позицію, яку він транслює.

3 вересня Національна рада з питань телебачення та радіомовлення позбавила “Прямий FM” ліцензії на мовлення.

СУД ЗУПИНИВ РІШЕННЯ ПРО ПОЗБАВЛЕННЯ ЛІЦЕНЗІЇ НА МОВЛЕННЯ “ПРЯМИЙ FM”: НАЦРАДА МОЖЕ ПРОВЕСТИ НОВИЙ КОНКУРС НА ЦІ РАДІОЧАСТОТИ

Петро Порошенко висловив обурення у зв’язку з рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо позбавлення ліцензії на мовлення радіо “Прямий FM”, що є безпрецедентним в історії України.

Можливість коментувати відключена.