Доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини щодо ситуації з правами людини в Україні

Шановний пане/шановна пані народний депутате,

Дозвольте представити Вам нову доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини щодо ситуації з правами людини в Україні. Доповідь підготовлена за результатами роботи Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні і охоплює період із 16 листопада 2018 року до 15 лютого 2019 року.

У доповіді висвітлені порушення прав людини, скоєні в Україні, в тому числі, по обидва боки від лінії зіткнення та в окупованих Російською Федерацією Автономній Республіці Крим і місті Севастополь. За цей період Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні задокументувала 315 порушення.

Доповідь охоплює широкий спектр порушень прав людини, що були скоєні по всій Україні, в тому числі, в зоні конфлікту (по обидва боки лінії зіткнення). В окремій секції доповіді йдеться про ситуацію з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна, що є тимчасово окупованими Російською Федерацією. У цьому звітному періоді, з середини листопада 2018 року до середини лютого 2019 року, зафіксовано найменшу кількість жертв серед цивільного населення за весь період конфлікту: загинули чоловік і жінка, а 11 чоловіків і три жінки були поранені.

У цьому звітному періоді ми задокументували 89 порушень права на справедливий судовий розгляд. Це, зокрема, застосування тиску для отримання зізнань або для підписання угод про визнання винуватості. Пройшло п’ять років після вбивств 98 осіб на Майдані й актів насильства 2 травня 2014 року в Одесі, що призвели до загибелі 48 осіб, але ми не бачимо істотного прогресу в розслідуванні та кримінальному переслідуванні відповідальних за ці діяння.

Моніторингова місія ООН з прав людини продовжила роботу на території, яка контролюється самопроголошеною «Донецькою народною республікою» та самопроголошеною «Луганською народною республікою», незважаючи на обмеження її діяльності. У доповіді деталізовані порушення, задокументовані на території самопроголошеної «Донецької народної республіки» та самопроголошеної «Луганської народної республіки». Зокрема, щодо відправлення правосуддя, вкрай обмеженого громадянського простору та відсутності конфіденційного доступу до осіб, яких тримають під вартою.

Окрему секцію доповіді присвячено питанням реалізації прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, де Російська Федерація продовжила застосовувати свої закони до мешканців півострова, нехтуючи своїми зобов’язаннями окупаційної.

Доповідь завершується пакетом рекомендацій Уряду України, усім сторонам, що беруть участь у бойових діях на сході України, Російській Федерації та міжнародній спільноті.

Управління Верховного комісара ООН з прав людини також підготувало окрему тематичну доповідь Громадянський простір і основоположні свободи напередодні президентських, парламентських і місцевих виборів в Україні у 2019-2020 роках. Тематична доповідь охоплює період з 1 січня 2018р. по 15 січня 2019р. У ній висвітлені основні тенденції, що негативно впливають на здійснення основоположних свобод в Україні, включаючи свободу думки та вираження поглядів, свободу об’єднання, свободу мирних зібрань, а також свободу релігії або переконань. Окрім того, тематична доповідь також містить перелік рекомендацій Уряду України та міжнародній спільноті.

Для довідки, Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні працює з 2014 року і має офіси в Києві, Краматорську, Маріуполі, Одесі та Харкові, а також на території, що контролюється озброєними групами: у м. Донецьк та у м. Луганськ. Всі доповіді, які стосуються ситуації з правами людини в Україні доступні за посиланням: http://www.ohchr.org/EN/Countries/ENACARegion/Pages/UAReports.aspx

Прийміть запевнення у моїй вельми високій повазі.

Доповідь щодо ситуації з правами людини в Україні 16 листопада 2018 року – 15 лютого 2019 року

ООН: п’ять років потому, більшість рекомендацій щодо прав людини залишаються актуальними

Громадянський простір і основоположні свободи напередодні президентських, парламентських і місцевих виборів в Україні у 2019-2020 роках

Можливість коментувати відключена.