Держава не може перекладати на плечі власників квартир капітальний ремонт будинків

Спочатку має бути профінансований капітальний ремонт багатоквартирних будинків, лише після цього вони можуть бути передані його співвласникам, – у Верховній Раді України зареєстровано відповідний проект Закону (№3332).

Згідно документу, фінансування затрат на проведення першого капітального ремонту багатоквартирних будинків здійснюється на умовах співфінансування за рахунок Державного бюджету України, відповідних місцевих бюджетів та міжнародної технічної допомоги.

«Більшість будинків знаходяться в поганому стані, побудовані вони ще в 50-80-х роках, а їх власники – люди переважно передпенсійного або пенсійного віку. Вони не мають коштів на проведення капітального ремонту. Попри це, держава в односторонньому порядку перекладає на них весь тягар фінансових затрат», – зазначила ініціатор законопроекту і один з його співавторів, народний депутат Оксана Продан.

Загалом в Україні, за даними аналітичного центру Асоціації міст України, налічується 25,5 тис. будинків, побудованих за проектами перши масових серій великопанельних, блочних і цегляних будинків. Їх площа складає 72 млн. м2. Переважно це так звані «хрущовки», граничний термін експлуатації яких становить 50 років.

«Щоб модернізувати їх, потрібні величезні кошти. Таких коштів у більшості людей немає. Закінчиться все тим, що ніхто не буде проводити капітальні ремонти, будинки руйнуватимуться і значна частина житлового фонду просто стане непридатною для проживання. Це недопустимо, потрібна комплексна програма модернізації багатоквартирних будинків, в т.ч. за рахунок міжнародної фінансової допомоги, яка виділяється на утеплення та енергозбереження», – підкреслила Оксана Продан.

За її словами, законопроект №3332 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо фінансування капітальних ремонтів багатоквартирних будинків» відновлює справедливість по відношенню до мільйонів власників квартир.

Можливість коментувати відключена.