Депутати від БПП та «Радикальної партії» заперечили причетність до «автономістських проектів» у регіонах України

Депутати від «Блоку Петра Порошенка» Оксана Продан, Дмитро Лубінець і Микола Лаврик та Олег Ляшко від «Радикальної партії» заперечили свою причетність до так званих «автономістських» проектів, інформація про які є в російських документах, оприлюднених хакерами.

Йдеться про список депутатів, знайдений у листуванні ймовірно приймальні Владислава Суркова, радника президента РФ Володимира Путіна. У списку зазначений перелік із близько 70 депутатів, які нібито підтримуватимуть так звані «автономістські» проекти, які організовував держрадник РФ Інал Ардзінба.

Йдеться про проекти «Порто-франко» (Одеська область), «Слобожанщина» (Харківська область), «Дніпропетровська економічна автономія», «Спецстатус Запорізької області», «Виборність депутатів», спрямовані на дестабілізацію ситуації в південно-східних регіонах.

Оксана Продан, чиє прізвище зазначено напроти проекту «Слобожанщина», зазначила, що не має стосунку до нього.

«Перший раз від вас це чую. Де я, а де Харківська область? Не маю відношення» — сказала депутатка.

Свою причетність до проекту «Порто-франко», що впроваджувався в Одеській області, спростував і Микола Лаврик: «Взагалі не маю ніякого відношення. Вперше чую».

Дмитро Лубінець також запевнив, що не має стосунку до цих проектів і дуже здивований такою інформацією.

«Я дуже здивований. Тому що в Донецькому регіоні думаю всі знають мою проукраїнську позицію ще починаючи з 1 березня 2014 року, коли в місті Волноваха був перший мітинг під російськими прапорами. Є навіть відео в YouTube, де я все це назвав провокацією і казав, що в нас Україна єдина», — сказав депутат.

Також спростування ми отримали від очільника «Радикальної партії» Олега Ляшка.

Громадське направило запити усім депутатам зі списку, запитавши чи мали вони стосунок до цих проектів. Ми опублікуємо їхні відповіді.

25 січня проект Distributed Denial of Secrets (DDoSecrets) опублікував документи, листування з Росії, які отримав шляхом хакерського зламу. В анонсі було вказано, що в них містяться докази агресії Росії проти України. Команда, яка працювала над оприлюдненням зливів, зокрема журналістка Ема Бест, у коментарі Громадському зазначила, що цей новий витік інформації ймовірно зможе підтвердити чиїсь здогадки і фактично вказати на агресію Росії проти України. Громадське впродовж тижня аналізувало цю інформацію.

Джерело

Можливість коментувати відключена.