Депутатське звернення до виконавчого директора Асоціації міст України О.В. Слобожана щодо збільшення освітньої субвенції для міста Болехів Івано-Франківської області

Виконавчому директору

Асоціації міст України

О.В. СЛОБОЖАНУ

Щодо виділення освітньої субвенції
з державного бюджету на 2018 рік

Шановний Олександре Володимировичу!

До мене, як до народного депутата України, звернувся Болехівський міський голова Б.М. Мельник щодо недостатності коштів на утримання загальноосвітніх навчальних закладів міста, фінансування яких здійснюється за рахунок державних цільових субвенцій.

У своєму зверненні Болехівський міський голова Б.М. Мельник зазначає, що обсяг видатків з урахуванням змін на оплату праці педагогічних загальноосвітніх навчальних закладів Болехівської міської ради становить 46 689,9 тис.грн.. Проте освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам у 2018 році склала 37 810,4 тис.грн.. Таким чином дефіцит міського бюджету на утримання загальноосвітніх закладів складає 8 876,5 тис.грн..

Як зазначає Болехівський міський голова Б.М. Мельник, у підпорядкуванні управління освіти виконавчого комітету Болехівської міської ради перебуває 8 загальноосвітніх навчальних закладів, 6 з яких знаходяться в сільській місцевості, а 2 школи знаходяться у важкодоступній гірській місцевості.

Також Болехівський міський голова Б.М. Мельник зазначає, що у зв’язку із недостатністю коштів по освітній субвенції виплата заробітної плати педагогам здійснюється із порушенням термінів. Станом на 29 серпня 2018 року кредиторська заборгованість по заробітній платі педагогічним працівникам складає 2 782,3 тис.грн. (в тому числі за серпень – 1 642,5 тис.грн.), з них прострочена кредиторська заборгованість – 1 139,8 тис.грн.

Керуючись статтею 16 Закону України «Про статус народного депутата України», прошу Вас під час опрацювання спільно з Міністерством фінансів України та Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету проекту Закону України «Про внесення змін до Державного бюджету України на 2018 рік» з метою покриття дефіциту видатків на виконання делегованих державою повноважень сприяти виділенню додаткової освітньої субвенції для міста Болехів Івано-Франківської області з врахуванням існуючого дефіциту у розмірі 8 876,5 тис.грн. та фактору розміщення більшості загальноосвітніх закладів у сільській та гірській місцевостях.

З повагою,

Народний депутат України                                                    Оксана ПРОДАН

Можливість коментувати відключена.