Депутатське звернення до в.о. Міністра охорони здоров’я України У. Супрун щодо відсутності безкоштовних лікарських засобів, передбачених для осіб, постраждалих від Чорнобильської катастрофи

В.о. Міністра

охорони здоров’я України

У.Н. СУПРУН

Щодо відсутності безкоштовних
лікарських засобів, передбачених для осіб,
постраждалих від Чорнобильської катастрофи

Шановна пані Уляно!

До мене, як до народного депутата України, звертаються мешканці м.Чернівці щодо відсутності можливості отримати безкоштовні лікарські засоби, які включено до Національного переліку основних лікарських засобів.

Заявники стверджують, що на все м. Чернівці є всього одна аптека, в якій особи, постраждалі від Чорнобильської катастрофи, мають можливість отримати безкоштовні ліки, згідно бюджетної програми КФКВК 0763 «Відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань» КПКВК  ДБ 2308040.

При цьому, з лютого 2019 року мешканці м. Чернівці, постраждалі від Чорнобильської катастрофи, не отримують гарантованих державою ліків, у зв’язку з відсутністю цільових коштів для придбання лікарських засобів, медичних виробів, розподіл яких має відбуватися згідно постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження формули розподілу обсягу медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» від 19.08.2015 року № 618.

Керуючись статтею 16 Закону України «Про статус народного депутата України», прошу Вас дослідити інформацію щодо відсутності можливості у мешканців м. Чернівці, постраждалих від Чорнобильської катастрофи, отримувати безкоштовні ліки, та, у разі підтвердження такої інформації, забезпечити належне виконання бюджетної програми КФКВК 0763 «Відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань» КПКВК ДБ 2308040 з метою можливості реалізації громадянами України гарантованих законом прав.

З повагою,

народний депутат України                                                             Оксана ПРОДАН

Можливість коментувати відключена.