Депутатське звернення до в.о. Міністра фінансів України О.С. Маркарової щодо порядку повернення ПДФО платникам податків

В.о. Міністра фінансів України

О.С. МАРКАРОВІЙ

Щодо порядку повернення
ПДФО платникам податків

Шановна Оксано Сергіївно!

На сьогодні до органів місцевого самоврядування надходять висновки територіальних органів Державної фіскальної служби України щодо повернення ними надміру сплачених грошових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб платникам податків.

При цьому мають місце ситуації, коли органи Державної фіскальної служби України вимагають відшкодування сум надміру сплаченого податку на доходи фізичних осіб з місцевих бюджетів, до яких не надходив податок на доходи відповідних фізичних осіб.

Разом з цим, пунктом 43.6. статті 43 Податкового кодексу України передбачено, що повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань платникам податків здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані.

Керуючись статтею 16 Закону України «Про статус народного депутата України», прошу Вас надати інформацію про порядок повернення з місцевого бюджету надміру сплачених грошових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб платникам податків у випадку, якщо податок з доходів фізичних осіб був сплачений не за місцем реєстрації платника податку.

З повагою,

Народний депутат України                                                                Оксана ПРОДАН

Можливість коментувати відключена.