Депутатське звернення до Міністра юстиції України П.Д. Петренка щодо питання оренди земельних ділянок комунальної власності фізичними особами-підприємцями

Міністру юстиції України

П.Д. ПЕТРЕНКУ

Щодо питання оренди земельних
ділянок комунальної власності
фізичними особами-підприємцями

Шановний Павле Дмитровичу!

До мене, як до народного депутата України, звертаються фізичні особи-підприємці щодо питання оренди земельних ділянок комунальної власності для цілей виробництва.

Заявники стверджують, що управліннями комунальної власності виконавчих комітетів місцевих рад, посилаючись на статтю 65 Земельного кодексу України, якою регулюється порядок передачі юридичним особам в оренду земель для цілей промисловості, відмовляють фізичним особам-підприємцям в оренді земель комунальної власності для здійснення виробництва.

Згідно статті 66 Земельного кодексу України до земель промисловості належать землі, що надаються для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд промислових, гірничодобувних, транспортних та інших підприємств, їх під’їзних шляхів, інженерних мереж, адміністративно-побутових будівель, інших споруд.

Разом з цим, згідно статті 1 Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» виробником є будь-яка фізична чи юридична особа, яка виготовляє продукцію або доручає її розроблення чи виготовлення та реалізує цю продукцію під своїм найменуванням або торговельною маркою.

Право як фізичних, так і юридичних осіб бути орендарями земельних ділянок передбачено статтею 5 Закону України «Про оренду землі», а також статтею 6 Закону України «Про оренду державного та комунального майна».

Окрім цього, статтею 51 Цивільного кодексу України передбачено, що до підприємницької діяльності фізичних осіб застосовуються нормативно-правові акти, що регулюють підприємницьку діяльність юридичних осіб.

Враховуючи вищезазначене та керуючись статтею 16 Закону України «Про статус народного депутата України», прошу Вас надати роз’яснення чи має право фізична особа-підприємець орендувати земельну ділянку комунальної власності з цільовим призначенням – землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення, для цілей виробництва.

З повагою,

Народний депутат України                                                                Оксана ПРОДАН

ВІДПОВІДЬ МІНЮСТУ від 28.02.2018 року

 

Можливість коментувати відключена.