Депутатське звернення до міністра фінансів України О.С. Маркарової щодо формування інформаційної довідки ОК-7

Міністру фінансів України

О.С. МАРКАРОВІЙ

Щодо формування інформаційної довідки ОК-7

Шановна Оксано Сергіївно!

До мене, як до народного депутата України, звертаються фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку щодо формування інформаційної довідки ОК-7 «Інформаційні відомості про застраховану особу», форма якої затверджена Правлінням Пенсійного фонду України 18.06.2014, при призначенні допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю.

Відомості довідки ОК-7 формуються на підставі даних звіту, що подається за формою №5Д (річна), затвердженою Міністерством фінансів України 14.04.2015 року.

Інформація довідки ОК-7 формується згідно рядка 3 таблиці 1 «Нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (сума чистого доходу, заявлена в податковій декларації, самостійно визначена сума доходу, частка розподіленого доходу)» Форми №5Д (річна).

При цьому, відомості щодо сплаченого єдиного соціального внеску платниками єдиного податку зазначаються у рядку 4 таблиці 1 «Нарахування єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (сума доходу, на яку нараховується єдиний внесок, з урахуванням максимальної величини)» Форми №5Д (річна).

Таким чином, щодо платників єдиного податку – фізичних осіб-підприємців не формується довідка ОК-7 і, відповідно, вони штучно позбавлені права на призначення допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, хоча сплачують єдиний соціальний внесок у передбаченому законодавством обсязі.

Керуючись статтею 16 Закону України «Про статус народного депутата України», прошу Вас дослідити зазначені обставини та забезпечити можливість платників єдиного податку – фізичних осіб-підприємців, які сплачують єдиний соціальний внесок, отримувати допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю.

З повагою,

народний депутат України                                                                Оксана ПРОДАН

Можливість коментувати відключена.