Депутатське звернення до міністра фінансів України О.С. Маркарової щодо формування інформаційної довідки ОК-7

Міністру фінансів України

О.С. МАРКАРОВІЙ

Щодо формування інформаційної довідки ОК-7

Шановна Оксано Сергіївно!

У відповідь на моє депутатське звернення від 30.01.2019 року №2609 щодо питання отримання допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю платниками єдиного податку – фізичними особами-підприємцями, мною отримано відповідь Міністерства фінансів України від 15.02.2019 року №11220-02-2/4444, у якій немає відповіді на поставлене мною питання.

В абзаці 4 відповіді Мінфіну міститься твердження, що надання страхувальникам та/або застрахованим особам індивідуальних відомостей з реєстру застрахованих осіб відбувається за формою згідно додатку 1 (форма ОК-5) або додатку 2 (форма ОК-7), але форми ОК-5 та ОК-7 насправді затверджені в додатках 4 та 5 до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою Правління ПФУ від 18.06.2014 року №10-1 https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/z0785-14.

У моєму депутатському зверненні я повідомляла про те, що платники єдиного податку – фізичні особи-підприємці штучно позбавлені права на призначення допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, хоча сплачують єдиний соціальний внесок у передбаченому законодавством обсязі.

Така ситуація виникла внаслідок формування відомостей довідки ОК-7 на підставі даних звіту, що подається за формою №5Д (річна) Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 року №435.

При цьому, інформація довідки ОК-7 для платників єдиного податку – фізичних осіб-підприємців формується на загальних підставах згідно рядка 3 таблиці 1 «Нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (сума чистого доходу, заявлена в податковій декларації, самостійно визначена сума доходу, частка розподіленого доходу)» Форми №5Д (річна).

У моєму депутатському зверненні акцент стояв саме на питанні отримання допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю платниками єдиного податку – фізичними особами-підприємцями, які сплачують відповідний страховий внесок. У отриманій мною відповіді така категорія платників взагалі не згадується.

Керуючись статтею 16 Закону України «Про статус народного депутата України», прошу Вас повторно дослідити зазначені обставини та забезпечити можливість платників єдиного податку – фізичних осіб-підприємців, які сплачують єдиний соціальний внесок, отримувати допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю.

З повагою,

народний депутат України                                                                Оксана ПРОДАН

Можливість коментувати відключена.