Депутатське звернення до міністра фінансів України О.О. Данилюка щодо скасування нової звітності про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів

Вих. №1531 від 22.04.2016

Міністру фінансів України

О.О. ДАНИЛЮКУ

Щодо скасування наказу Мінфіну
від 11.04.2016 р №49

Шановний Олександре Олександровичу!

До мене, як до народного депутата України, звертаються об’єднання підприємців та суб’єкти господарювання, які здійснюють продаж підакцизних товарів, щодо подання нової ускладненої звітності про обсяги виробництва та/або обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Так, 21.04.2016 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» від 11.02.2016 року № 49 (надалі – Наказ Мінфіну №49), яким передбачено подання звітності за формою №1-РА та 1-РТ.

Відповідно до Наказу Мінфіну №49, суб’єкти господарювання незалежно від форм власності, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, повинні будуть до 10 числа місяця, що настає за звітним, подати звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів у роздрібній мережі за кодами та видами такої продукції.

Наразі більшість суб’єктів господарювання не в змозі вчасно виконати вимоги Наказу Мінфіну №49, оскільки в них відсутня технічна можливість ведення обліку обсягів алкогольних напоїв та тютюнової продукції у розрізі кодів та видів такої продукції, а облік поштучної реалізації таких товарів потрібно буде робити вручну. Це потребує великих витрат часу та залучення додаткових трудових ресурсів, також існує велика ймовірність допущення помилок при «ручному» підрахунку. В свою чергу, штраф за неподання чи несвоєчасне подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів становить 17000 гривень.

Зазначений звіт введений виключно для ускладнення обліку та збільшення ймовірності накладення штрафів на платників податків, адже вже сьогодні вони подають до органів Державної фіскальної служби України електронні копії розрахункових документів по реалізованим товарам.

Керуючись статтею 16 Закону України «Про статус народного депутата України», прошу Вас скасувати наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» від 11.02.2016 року № 49 як такий, що не відповідає загальнодержавним принципам дерегуляції, ускладнює ведення підприємницької діяльності, збільшує фінансові затрати суб’єктів господарювання, та при цьому дублює існуючі в органах Державної фіскальної служби України дані.

З повагою,

Народний депутат України                                                   Оксана ПРОДАН

ВІДПОВІДЬ МІНФІНУ

Можливість коментувати відключена.