Депутатське звернення до Голови Комітету ВРУ з питань правової політики та правосуддя Р.П. Князевича щодо законопроектів №4650 та №6450, якими пропонується скасування дії актів СРСР на території України

Голові Комітету

Верховної Ради України

з питань правової політики

та правосуддя

Р.П. КНЯЗЕВИЧУ

Шановний Руслане Петровичу!

На розгляді Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя знаходяться два законопроекти, направлені на скасування дії актів СРСР на території України, усунення правової невизначеності у сфері правовідносин, де може бути застосовано законодавство СРСР або УРСР, та забезпечення формування єдиної самодостатньої нормативно-правової бази України.

Це проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про правонаступництво України» щодо скасування дії актів СРСР на території України», реєстр. №4650 від 11 травня 2016 року, ініціатором якого є народні депутати України (далі – законопроект №4650), та проект Закону України «Про визнання такими, що втратили чинність, актів органів державної влади і управління Української РСР та Постанови Верховної Ради України від 12 вересня 1991 року № 1545-ХІІ «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР» та такими, що не застосовуються на території України, актів органів державної влади і управління Союзу РСР», реєстр. №6480 від 22 травня 2017 року, ініціатором якого є Кабінетом Міністрів України (далі – законопроект №6480).

Звертаю Вашу увагу на те, що законопроектом №4650 пропонується внести зміни до більшої кількості діючих законодавчих актів, ніж законопроектом №6480, а це, в свою чергу, дозволяє більш комплексно вирішити підняті питання.

Таким чином, у разі прийняття Верховною Радою України за основу законопроекту №4650, даний законопроект при доопрацюванні у другому читанні може бути доповнений усіма позитивними нормами законопроекту №6480 без порушення норм Закону України «Про Регламент Верховної Ради України». Водночас, у разі прийняття Верховною Радою України за основу законопроекту №6480, даний законопроект при доопрацюванні у другому читанні не може бути доповнений позитивними нормами законопроекту №4650 із додержанням всіх процедурних моментів, оскільки він не містить змін до Закону України «Про правонаступництво України».

Виходячи з вище зазначеного, більш доцільним з точки зору нормопроектувальної техніки є прийняття Верховною Радою України в першому читанні законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про правонаступництво України» щодо скасування дії актів СРСР на території України», реєстр. №4650 від 11.05.2016 року.

Керуючись статтею 16 Закону України «Про статус народного депутата України», прошу Вас на найближчому засіданні Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя розглянути проекти Законів України «Про внесення змін до Закону України «Про правонаступництво України» щодо скасування дії актів СРСР на території України», реєстр. №4650 від 11 травня 2016 року, та «Про визнання такими, що втратили чинність, актів органів державної влади і управління Української РСР та Постанови Верховної Ради України від 12 вересня 1991 року № 1545-ХІІ «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР» та такими, що не застосовуються на території України, актів органів державної влади і управління Союзу РСР», реєстр. №6480 від 22 травня 2017 року, ініціювати включення зазначених законопроектів до порядку денного найближчого пленарного засідання Верховної Ради України та рекомендувати Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про правонаступництво України» щодо скасування дії актів СРСР на території України», реєстр. №4650 від 11.05.2016 року, як такий, що дозволяє більш комплексно вирішити питання забезпечення формування єдиної самодостатньої нормативно-правової бази України та уникнути можливої колізії законодавства.

Додаток: порівняльний аналіз законопроектів №4650 та №6480 – на 1 арк..

З повагою,

Народний депутат України                                                                Оксана ПРОДАН

Можливість коментувати відключена.