Депутатське звернення до Голови ДФС України Р.М. Насірова щодо розірвання в односторонньому порядку територіальними органами ДФС України договорів про визнання електронних документів

Голові

Державної фіскальної служби України

Р.М. НАСІРОВУ

Щодо порушення територіальними
органами Державної фіскальної служби
України вимог податкового законодавства

Шановний Романе Михайловичу!

До мене, як до народного депутата України, звернулись керівники ряду підприємств щодо порушення територіальними органами Державної фіскальної служби України вимог податкового законодавства.

Заявники стверджують, що територіальними органами Державної фіскальної служби України з їх підприємствами в односторонньому порядку розриваються договори про визнання електронних документів.

Разом з цим, Податковий кодекс України не надає права органам фіскальної служби розривати договори про визнання електронних документів.

Міністерством фінансів України своїм листом від 26.01.2016 року №31-26010-02-2/2418 повідомило, що Інструкція з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затверджена Наказом ДПА України «Про подання електронної податкової звітності» від 10.04.2008 року №233, яка містить підстави для одностороннього розірвання податковим органом договору про визнання електронних документів з платником податків, не приведена у відповідність до норм Податкового кодексу України.

Керуючись статтею 16 Закону України «Про статус народного депутата України», прошу Вас дослідити обставини, зазначені в зверненнях, та, у разі виявлення порушень територіальними органами Державної фіскальної служби України податкового законодавства, вжити заходів для припинення таких порушень та притягнення винних у порушеннях осіб до відповідальності.

Про результати розгляду депутатського звернення прошу повідомити мене та заявників.

Додатки:
- копія керівника ТОВ «Трейд Тауер» Сенченка І.В. від 16.09.2016 року – на 5 арк.;
- копія звернення керівника ТОВ «Сібторг» Беспятих М.О.від 11.10.2016 року №16-05 – на 2 арк.;
- копія звернення керівника ТОВ «Софія пром тех» Довгаль Т.О. від 06.10.2016 року №355/10 – на 2 арк.;
- копія звернення керівника ТОВ «Трейд Оптімо» Ягубяна Е.В. від 06.10.2016 року №118/10-16 – на 3 арк.

З повагою,

Народний депутат України                                                                Оксана ПРОДАН

Можливість коментувати відключена.