Депутатське звернення до Директора Національного антикорупційного бюро України А.С. Ситника щодо можливого вчинення корупційних правопорушень посадовими особами ПАТ «Укргазвидобування» та НАК «Нафтогаз України»

Директору

Національного

антикорупційного

бюро України

А.С. СИТНИКУ

Шановний Артеме Сергійовичу!

Нам, як народним депутатам України, із засобів масової інформації стало відомо про наступні факти вчинення корупційного правопорушення.

Як зазначено у статті «Історія однієї перемоги над ProZorro» (http://www.theinsider.ua/business/59af9b39c84b9/) 27 квітня 2017 року в кафе «Маша-Кейк», яке розташоване за адресою м. Київ, вул. Січових стрільців, 12, відбулася зустріч Заступника Голови Правління – виконавчого директора ПАТ «Укргазвидобування» Олександра Романюка, директора з підготовки та транспортування газу ПАТ «Укргазвидобування» Олександра Гордієнка та колишнього Голови Правління НАК «Нафтогаз» (з червня по серпень 2006 року) Олександра Болкісєва (фото, що підтверджують даний факт, розміщені за наведеним вище посиланням).

Під час цієї зустрічі Олександр Болкісєв представляв інтереси ТОВ «Теплоенергокомплект», яке до того приймало участь у 6 тендерах ПАТ «Укргазвидобування», але жодного разу не ставало переможцем. Після зазначеної зустрічі дана компанія була визнана переможцем вже у 2 тендерах.

Цінова пропозиція ТОВ «Теплоенергокомплект» по двох торгах, в яких на момент зазначеної зустрічі переможець ще не був визначений, була на 4-5 місці. До моменту зустрічі з керівництвом ПАТ «Укргазвидобування» тільки одна компанія ПАТ «СМУ-24» відділяла ТОВ “Теплоенергокомплект” від перемоги на торгах.

В розмові керівників ПАТ «Укргазвидобування» з представником ТОВ «Теплоенергокомплект», аудіозапис якої є в розпорядженні Інтернет-видання INSIDER (https://soundcloud.com/oleksii-tamrazov), йшлося про те, як відхилити дешевшу на 2,5 млн.грн. пропозицію ПАТ «СМУ-24» на торгах https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-02-17-001341-c.

Під час зустрічі 27.04.2017 року Олександр Романюк часто піднімає питання щодо можливості відкликання ТОВ «Теплоенергокомплект» своїх претензій без наявності гарантій в частині виграшу поточних торгів. Претензії, про які говорить О.Романюк, це скарги НАК «Нафтогаз» до Центральної конфліктної комісії. До того ж, О.Романюк говорив співрозмовникам про «доручення НАК» (НАК «Нафтогаз України» є єдиним акціонером ПАТ «Укргазвидобування», якому належить 100% акцій товариства), яке могло бути причиною згадування про «зняття» претензій.

За підсумками розмови Олександр Романюк резюмує пропозиції представника ТОВ “Теплоенергокомплект”, уточнюючи чи правильно він зрозумів, що «ваші конкурентні переваги повинні бути кращі і оцінені краще». О.Романюк повідомляє, що йому потрібно проговорити «нагорі». Далі цитата О. Романюка мовою спілкування (рос.): «Есть это предложение и есть следующее… Дальше если, условно говоря, я проговариваю, потому что это наверху… с А.В., и ну, условно говоря, получаю какую-то… мнение руководства, там, да. Ну мне интересно его тоже услышать.» Також він наголошує, що він не хоче ставити питання «отдай кому-то что-то, ни с тобой ни с Юрой, ни с кем». В подальшому «Юра» згадується в контексті керівництва НАК «Нафтогаз». Можна припустити, що «А.В.», це ніхто інший як Андрій Володимирович Коболєв (http://www.naftogaz.com/www/3/nakweb.nsf/0/C34D4DA90A1492E0C2257F1B003B1988?OpenDocument&Expand=2&), а «Юра» – комерційний директор НАК “Нафтогаз” Вітренко Юрій Юрійович: (http://www.naftogaz.com/www/3/nakweb.
nsf/0/CFA947C93CABED 84C2257F1B0041596B?OpenDocument&Expand=3&
).

Повністю запис вказаної розмови міститься за посиланням http://www.theinsider.ua/business/59af9b39c84b9/.

Окрім цього, вже достовірно відомо, що переможцем даних тендерних закупівель визнано ТОВ «Теплоенергокомплект», а компанія ПАТ «СМУ-24» відкликала свою тендерну пропозицію.

Виходячи з вище зазначеного, зустріч службових осіб ПАТ «Укргазвидобування» з представником ТОВ «Теплоенергокомплект» та подальша перемога ТОВ «Теплоенергокомплект» в тендерних закупівлях з пропозицією, дорожчою на 2,5 млн. грн. від пропозиції ПАТ «СМУ-24», свідчать про наявність вчинення зазначеними у зверненні особами корупційного правопорушення та наявності реального конфлікту інтересів.

Окремого дослідження вимагає факт посилання на обізнаність проблематики ТОВ «Теплоенергокомплект» з перемогами на тендерах у ПАТ «Укргазвидобування» та участь у позитивному вирішенні питання перемоги на тендері вказаної компанії безпосередньо Голови Правління НАК «Нафтогаз України» Коболєва Андрія Володимировича та комерційного директора НАК «Нафтогаз України» Вітренко Юрія Юрійовича.

Таким чином, внаслідок зазначених дій керівництва ПАТ «Укргазвидобування» та НАК «Нафтогаз України», завдано прямих збитків ПАТ «Укргазвидобування» щонайменше на 2,448 млн. грн.

Керуючись статтею 16 Закону України «Про статус народного депутата України», просимо Вас дослідити зазначені у нашому депутатському зверненні та статті Інтернет-видання INSIDER «Історія однієї перемоги над ProZorro» (http://www.theinsider.ua/business/59af9b39c84b9/) факти, та, у разі підтвердження фактів вчинення корупційних правопорушень посадовими особами ПАТ «Укргазвидобування» та НАК «Нафтогаз України», вжити необхідних заходів реагування та притягнути винних осіб до відповідальності.

З повагою,

Народні депутати України 

Можливість коментувати відключена.