Антисемітизм грає на руку ворогам України, – Оксана Продан

Депутат засудила появу антисемітських написів у Одесі та закликала притягнути винних до відповідальності 

Якнайшвидше знайти та притягнути до відповідальності вандалів та антисемітів, котрі осквернили синагогу і музей Голокосту в Одесі – із такою вимогою виступила народний депутат, заступник голови президентської фракції БПП «Солідарність» у Верховній Раді Оксана Продан.

Вона наголосила, що це першочергове завдання Міністерству внутрішніх справ та його очільнику Арсену Авакову.

«Притягнення до відповідальності виконавців, попередження можливого вандалізму не тільки в Одесі, але й у Львові, інших містах, є знаковим питанням для оцінки здатностей правоохоронних органів», – ідеться у дописі на facebook-сторінці Оксани Продан.

Депутат також зазначила, це акція не лише проти євреїв, а й проти України, адже антисемітизм грає на руку ворогам нашої держави.

«Історія доводить, що відсутність реакції суспільства та влади на переслідування за національною ознакою призводить до інших переслідувань, до ущемлення в правах усіх членів суспільства, до знищення демократії.

Наруга над національними музеями – це наруга і над українською пам`яттю, це ризик для майбутнього України та кожного громадянина України»,– ідеться у дописі.

Як відомо, написи антисемітського характеру з’явилися на низці споруд в Одесі, пов’язаних із єврейською діаспорою, зокрема на  будівлі обласного архіву та на вході у Музей Голокосту.

У листопаді 2016 року на головному фасаді Центральної синагоги, що на вулиці Лук’яна Кобилиці у Чернівцях, з’явився напис «Смерть жидам».
Пізніше правоохоронці затримали злочинну групу із кількох людей, жителів Черкаської області, котра скоїла у 2016-2017 роках як мінімум 9 злочинів, спрямованих на розпалювання ксенофобії, релігійної нетерпимості і міжнародних конфліктів, у тому числі і у Чернівцях.

У травні 2017 року вандали намалювали графіті на пам’ятнику в’язням єврейського гетто у Чернівцях. Невідомі зобразили свастику та символ 14/88 – кодове гасло неонацистів. Винних поки що не знайшли.

Джерело

Можливість коментувати відключена.